Zvládání citlivých zubů

Zvládání citlivých zubů

Zvládání citlivosti

Péče „mimo koupelnu“

Čistit si zuby dvakrát denně zubní pastou s fluoridem, která má speciální složení pro zmírnění citlivosti, jako jsou například zubní pasty v sortimentu Sensodyne®, je jedním z nejúčinnějších způsobů jak zvládat zvýšenou citlivost zubů, který zároveň pomáhá zachovávat Vaše zuby a dásně zdravé. Existují však také další způsoby, které Vám mohou pomoci zvládat Vaši zvýšenou citlivost zubů.

  • Nevynechávejte návštěvy u zubního lékaře Pokud jste u svého zubního lékaře nebyli posledních 6 měsíců, domluvte si u něj návštěvu.
  • Zabraňte skřípání zubů Pokud víte, že skřípete zuby, nebo pokud cítíte nepříjemný vjem od svých zubů, když se ráno vzbudíte, doporučujeme, abyste se na to zeptali svého zubního lékaře co nejdříve.

Vychutnávání si svých oblíbených jídel a nápojů

Kyselá jídla a kyselé nápoje mohou časem přispět k erozi skloviny a opotřebení zubů. Mezi tato jídla a nápoje patří ovoce a ovocné šťávy, sycené nápoje, černá káva nebo černý čaj, víno a cokoli se štiplavou chutí, například kečup nebo salátový dresink. Pokud Vám hrozí opotřebení kyselinami, požádejte svého zubního lékaře o radu, například ohledně toho, jak nejlépe konzumovat kyselá jídla a kyselé nápoje. Můžete také zkusit zubní pastu se speciálním složením, která je určena k ochraně zubů před erozí kyselinami, jako je například zubní pasta Sensodyne® Pronamel.

Online test Sensodyne

Zjistěte více o Vaší citlivosti

Myslíte, že možná máte některé ze symptomů citlivých zubů? Náš online test je užitečným nástrojem, který Vám pomůže zjistit více. Trvá pouze několik málo minut a můžete ho absolvovat právě teď.

Spustit online test

O CITLIVOSTI