O Sensodynu

O Sensodynu

Kdo jsme

V České republice jsme nejprodávanější značka na citlivé zuby. Máme důvěru zubních lékařů, jsme nejdoporučovanější značka na citlivé zuby.* Proč? Jednoduše proto, že náš sortiment zubních past Sensodyne se osvědčil při zmírňování bolesti citlivých zubů a při poskytování dlouhotrvající ochrany, pokud se zuby čistí dvakrát denně.

*Zdroj: Průzkum © GfK Dentist Tracking, 2/2017, Česká republika

Naše vize

Vytváříme budoucnost, v níž je život každého bez bolesti citlivých zubů.

S velkým nasazením se snažíme vytvořit budoucnost, v níž bude život každého člověka bez problémů způsobovaných citlivostí zubů.

Naše historie

1961

1961

Zubní pasta Sensodyne Original, první zubní pasta snižující citlivost zubů obsahující chlorid strontnatý, je uvedena na trh v USA a Velké Británii. Chlorid strontnatý pomáhá uzavírat dentinové tubuly.

1980

1980

Sensodyne Fluoride, první zubní pasta s obsahem dusičnanu draselného (který pomáhá zklidnit nervy uvnitř zubů) je uvedena na trh. Je klinicky prokázáno, že ulevuje od bolesti při použití dvakrát denně.

2006

2006

Sensodyne Pronamel přichází na trh. Jeho optimalizované složení fluoridu pomáhá chránit zubní sklovinu před erozí způsobenou kyselinami.

2010

2010

Zubní pasta Sensodyne Repair & Protect, obsahující unikátní technologii NovaMin v kombinaci s fluoridem, je uvedena na trh. Pomáhá opravovat* citlivá místa zubů.

* Sensodyne Repair & Protect pomáhá opravovat citlivé oblasti zubů a vytváří na nich ochrannou vrstvu. Pro dlouhodobou ochranu před citlivostí zubů si čistěte zuby 2x denně.

2013

2013

Představujeme zubní pastu Sensodyne True White, která obsahuje trifosforečnan sodný k jemnému odstraňování skvrn. Sensodyne® True White je 10 krát méně abrazivní než jiná bělící zubní pasta.

Naše vědecké zázemí

Jako přední společnost zabývající se úlevou od bolesti citlivých zubů klademe důraz na spolupráci s akademickými institucemi a laboratořemi. Tyto vztahy nám umožňují rozvíjet naše poznání a chápání citlivosti zubů a jejího dopadu na životy lidí. Díky tomu, že jádro naší činnosti vychází z vědeckých poznatků, budeme nadále při vývoji našich výrobků uplatňovat nejnovější vědecké inovace a pomáhat dalším lidem zmírňovat jejich bolest způsobenou zvýšenou citlivostí zubů.

Naše vědecké zázemí

Technologie pro úlevu od citlivosti

Naši vědci nalezli a zformulovali celou řadu specifických technologií, které nyní používáme v našich zubních pastách Sensodyne – například dusičnan draselný, NovaMin a fluorid cínatý – aby pomáhaly ulevovat od citlivosti zubů. Tyto technologie fungují tak, že buď uklidňují nervy uvnitř citlivých zubů, nebo kryjí a chrání obnažený dentin.