Zvládání citlivých zubů

Zvládání citlivých zubů

Zvládání citlivosti

Průběžná denní péče o citlivé zuby

Pokud se sami sebe ptáte, jak nejlépe pečovat o své citlivé zuby, je velmi důležité začlenit určité dobré návyky do Vaší každodenní péče o ústní dutinu.

 

  • Pravidelně si čistěte zuby kartáčkem a zubní nitíDobrá hygiena ústní dutiny může pomoc zabránit stavům, které mohou vést ke zvýšené citlivosti, například ustupování dásní. 
Průběžná děnní péče o citlivé zuby
  • Nečistěte si zuby kartáčkem příliš silně nebo příliš často Pokud si čistíte zuby kartáčkem příliš agresivním způsobem nebo častěji, než doporučuje Váš zubní lékař, může to přispět k ustupování dásní a může to vést k opotřebování Vaší skloviny. Časem může ustupování dásní a ztráta skloviny vést k obnažení dentinu a zvýšené citlivosti zubů. 
  • Používejte měkčí zubní kartáček Měkčí zubní kartáček může pomoci snížit účinky agresivního čištění a pomoci chránit Vaši sklovinu. 
  • Používejte zubní pastu pro zmírnění citlivosti Zubní pasty pro zmírnění citlivosti, jako jsou například zubní pasty v sortimentu Sensodyne, mohou poskytovat každodenní úlevu od bolesti způsobované citlivostí, pokud jsou používány dvakrát denně. 

Pohovořte si se svým zubním lékařem o nejlepší péči o hygienu ústní dutiny pro Vás osobně a o nejlepší technice čištění zubů a jak často a dlouho čištění zubů provádět.

Online test Sensodyne

Online test Sensodyne®

Myslíte, že možná máte některé ze symptomů citlivých zubů? Náš online test je užitečným nástrojem, který Vám pomůže zjistit více. Trvá pouze několik málo minut a můžete ho absolvovat právě teď.

Spustit online test

O CITLIVOSTI