Příčiny citlivosti

Příčiny citlivosti

Příčiny citlivosti

Zdraví dásní a citlivost zubů

Zdravé dásně jsou pro zdravé zuby nesmírně důležité. Ustoupení dásní je jednou z předních příčin citlivosti zubů. Příliš časté nebo agresivní čištění zubů, dlouhodobé onemocnění dásní (zánět dásní nebo periodontální onemocnění) a dokonce i stárnutí – to vše může přispívat k ustupování dásní. Jak dásně ustupují, může časem postupně docházet k obnažení dentinu, který se nachází pod nimi.

Zdraví dásní a citlivost

Způsobují procedury pro bělení zubů jejich zvýšenou citlivost?

Citlivost, kterou lze zažít během odborných bělicích procedur a po nich, je odlišná od dentinové hypersenzitivity. Dentinová hypersenzitivita je běžným a bolestivým stavem zubů, který může vzniknout tehdy, když se obnaží dentin zubu (obvykle následkem ustoupení dásní nebo opotřebení zubů). Avšak v případě bělicích procedur se má za to, že do zubu pronikne bělicí složka, a to způsobí citlivost. 

Pohovořte se svým zubním lékařem o citlivosti související s bělením, pokud uvažujete o tom, že se podrobíte proceduře pro bělení zubů.

O CITLIVOSTI

Online test Sensodyne

Online test Sensodyne®

Myslíte, že možná máte některé ze symptomů citlivých zubů? Náš online test je užitečným nástrojem, který Vám pomůže zjistit více. Trvá pouze několik málo minut a můžete ho absolvovat právě teď.

Spustit online test